Akupunktur İle Zayıflama

Aşırı kilo ve obezite çağımızın en büyük sağlık sorunlarından biri haline gelmiştir. Kilo beraberinde tansiyon, şeker, eklem kireçlenmesi gibi bir çok hastalığı da getirir. Kilo vermek için vücudun metabolizmasını hızlandırmak altın kuraldır. Akupunktur işte tam da burada; yani kilo vermede metabolizmanın hızlandırılmasında etkilidir.Akupunktur ile zayıflama Ayrıca vücutta birikmiş olan ödem de akupunktur sayesinde atılır. Akupunkturla iştahta da belirgin bir azalma olur, aynı zamanda hormonal dengeyi de düzenlemeye yardımcıdır.

Kilo vermek için uygulanan akupunktur seansları sırasında diyet tavsiyeleri de verilmektedir. Sizin metabolizmanıza ve sağlık durumunuza göre bir diyet programı oluşturulmaktadır. Bu program oluşturulurken sizin sağlık durumunuz tiroid fonksiyonlarınız, insülin direnciniz gibi bazı durumlar önemli hale gelmektedir. Bu sebeple doktorumuz sizden bazı tetkikler isteyebilir. Akupunkturla zayıflama seansları sırasında asıl hedef sizi sağlıklı kilonuza kavuşturmakla birlikte sağlıklı ve metabolizmanıza uygun beslenme düzenini de oturtmaktır.. Bölgesel olarak incelme de akupunktur seansları sırasında uygulanan kupa ve elektroterapi yöntemleri ile sağlanabilmektedir. Ayrıca uzman hekimimiz sizin için en uygun olan egzersiz programını da oluşturmaktadır. Böylece her açıdan sağlıklı ve konforlu bir kilo verme süreci yaşayacaksınız.

Kliniğimizde Akupunkturla  zayıflama için hem kulak hem vücut akupunkturu uygulanmakta, seans sonunda kulağa kalıcı iğneler ve tohum yerleştirilmekte ve diyetle ilgili tavsiyeler verilmektedir. Akupunkturla aç kalmadan, konforlu ve de sağlıklı kilo verme için sizi de kliniğimize bekliyoruz.