Akupunktur ile Sigara Bırakma

Akupunktur ile Sigara Bırakma : Akupunktur la sigara bırakmak Dünya Sağlık Örgütü'nün kabul ettiği en başarılı yöntemdir.Sigaranın ne kadar zararlı olduğu artık herkesçe malum olan bir konu. Sigara ciddi biyolojik ve psikolojik bağımlılık yapan bir maddedir. Bırakmaya karar verdikten sonra genellikle destek tedavisine ihtiyaç duyulmaktadır. Akupunktur nikotin ihtiyacını azaltarak, stresle başetmeyi sağlayarak ve hormonal ve metabolik dengeyi düzenleyerek sigarayı bırakmanıza yardımcı olan bir yöntemdir. Kulakta ve vücutta bazı noktalar kullanılır. Kalıcı iğneler de sigara bırakma tedavisinde kullanılmaktadır.

Akupunktur sayesinde gerginlik, uyku kalitesinin bozulması, yorgunluk, sinirlilik, dikkat eksikliği, baş ağrısı, iştah artışı gibi sigara yoksunluğu belirtileri hissedilmeden, konforlu bir şekilde sigarayı bırakmak mümkün

Sigarayı bıraktıktan sonra hayatınızda bir çok olumlu değişiklik olacaktır. Gelin sağlığınızı ciddi anlamda tehdit eden ve hayat kalitenizi düşüren bu alışkanlığınızı bırakmanıza yardımcı olalım.